ASV roudtrips pa pārgājieniem skaistākajos nacionālajos parkos
ASV roudtrips pa pārgājieniem skaistākajos nacionālajos parkos
Ceļojums pa ASV štatiem Kaliforniju, Nevadu, Arizonu un Jūtu pārsteidz ar dabas daudzveidību. Pāri bezgalīgi plašiem tuksnešiem līdz galvu reibinošajam Lielajam kanjonam. Cauri Nāves ielejai ar Amerikā zemāko, karstāko un sausāko vietu līdz sekvojas kokiem kalnu mežos. Nacionālais parks ar džošua kokiem, saulriets tuksneša kāpās, kanjoni, vēsturiskais un leģendām apvītais 66. ceļš, delfīnu un vaļu vērošanas tūre okeānā, nedaudz Lasvegasa un Losandželosa. Nakšņošana gan viesnīcās, gan savās “daudzzvaigžņu” teltiņās kempingos.
Ceļojums notiek Lieldienu laikā, kas nav mazsvarīgi, lai taupītu Tavas atvaļinājuma dienas 😊
Divu nedēļu ceļojuma dalības maksa – 3200 EUR.
Rezervē vietu braucienā par 700 EUR!
Dalības maksā iekļauts:
Lidojumi ar nododamo bagāžu, naktsmājas (dažās vietās ar brokastīm, dažās bez), kempinga vietas, ceļojuma apdrošināšana, transporta īre un ar to saistītie izdevumi. Ieeja nacionālajos parkos. Antelopes kanjona tūre (maksas). Kruīzs okeānā – vaļu un delfīnu vērošana (4 h), nepieciešamā ekipējuma noma Zionas parkā.
Dalības maksā nav iekļauts:
Ēšana, personīgie tēriņi.
Līdzi nepieciešamais ekipējums: bagāžas soma, mazā soma pārgājieniem, guļammaiss, matracītis, telts (var kombinēties ar grupas biedriem), pārgājiena trauki, pārgājienam piemērots apģērbs.
Ceļojuma programma
Lidojumu laiki:
11.04.2025. Rīga – Stambula – Losandželosa 20:10-23:25 (nakts viesnīcā pie Stambulas lidostas) 12.04. 8:00 – 11:40
27.04. Losandželosa – Stambula – Rīga 13:35-12:45 un 16:05-19:15 (Rīgā ielidojam 28.04.)
12.aprīlis – ielidojam Losandželosā. Tā kā būsim vēl laika maiņas radītā “smadzeņu migliņā”, noīrēsim auto un dosimies ārā no pilsētas. Sapirksim ēdienu tuvākajām dienām un aidā Džošua parka virzienā un izgulēties viesnīcā pirms piedzīvojumiem un iespaidiem bagātām nedēļām.
13.aprīlis – Mūsu pirmā pietura – Džošua nacionālais parks. Tas ir Mohaves tuksnesī, kur plešas šo savdabīgi skaisto koku meži, tajos patvērumu no saules atrod putni, peles, ķirzakas un citi dzīvnieki. Šeit novērojams tāds putniņš kā ceļa skrējējs (roadrunner), kas kā tāda vistiņa skrien pa tuksnešaino zemi, un ir arī šī parka simbols. Pārgājiens: 10-12 km. Dodamies dziļāk Mohaves parkā, kur nakšņojam pie dabas savvaļas kempingā netālu no iespaidīgajām Kelso kāpām. Fantastiski skaista vieta – īpaši saulrietā un saullēktā.
14. aprīlis – Dosimies Lielā kanjoja virzienā. Mūsu ceļš lielākoties būs vēsturiskais un leģendām apvītais 66. ceļš. Tas ved pa ainavisku maršrutu cauri leģendām apvītam zeltraču ciematam, ko tagad dzīvu uztur daži restorāni un suvenīru veikali. Ciema šarmu veido arī ēzeļi, ko zeltrači aizejot neesot paņēmuši līdzi, tāpēc kļuvuši par savvaļas dzīvniekiem, bet nevairās no garāmbraucēju cienasta. Nakšņosim motelī.
15.aprīlis – Apskatīsim Sedoniju, kas slavena ar savām sarkanajām klintīm. Dienu sāksim ar Katedrāles klints un Zvana klints apskati pārgājienā 10-12 km. Nakšņosim tuvumā Lielā kanjona ciematam.
16.aprīlis – Agri no rīta īss brauciens un esam pie kanjona dienvidu malas. Skats ir fantastiski plašs, lai vienkārši sēdētu pie kanjona malas un vērotu kanjona daudzveidību līdz pat Kolorādo upei, kas ir saskatāma dziļi kanjona apakšā un ir šo vienu no dziļākajiem kanjoniem pasaulē veidojusi. Līdz upei ir vairāk nekā 1000 augstummetru – tas ir pamatīgs kāpiens, ko vienā dienā lejā un augšā var veikt tikai fiziski labi sagatavoti cilvēki. Arī flora un fauna šo augstummetru dēļ mainās kā no Kanādas līdz Meksikai, adaptējoties īpašajos apstākļos. Pārgājiens – atkarībā no grupas spējām gar kanjona malu vai līdz upei un atpakaļ. Nakšņosim kempingā Lielā kanjona ciematā, lai varētu baudīt skatus pāri kanjonam arī saulrietā un saullēktā.
17.aprīlis – Šosejas vilkus ceļš sauc un mēs jau dodamies tālāk, gar Lielā kanjona malu cauri indiāņu rezervātiem uz Page pilsētiņu. Pa ceļam apskatīsim gleznaino Kolorado upes loku – “Zirga pakavu” un dosimies baudīt gaismas spēles Antelopes kanjonā. Nakšņojam motelī.
18.aprīlis – Dosimies izstaigāt nākamo kanjonu turpat netālu, jo kājas jau prasīt prasās izlocīties. Iziesim skaistu un ne tik populāru ieleju, kur taka ievijas kanjonā un cauri augstām kanjona sienām ved pat pāris kilometru garumā. Maršruts ap 15 km. Pēc maršruta iziešanas dodamies Zion parka virzienā. Nakšņosim kempingā Zionas nacionālajā parkā.
19.aprīlis – Zionas nacionālais parks pārsteidz ar krāšņām sarkanām klintīm. Iziesim taku “Angels Landing” vai citu, ja ja loterija nebūs mums veiksmīga. Kanjonu apskate un Zionas parka ainavas ir tā vērti, lai šeit būtu un pavadītu vēl vienu nakti parka kempingā un baudītu zvaigžņotās debesis.
20.aprīlis – Ziona piedāvā daudzas iespējas, līdz ar to skatīsimies, vai laikapstākļi atļauj izbrist vienu maršrutu pa upi Zionas parkā. Un pēcpusdienā brauksim uz Vegasu. Pa ceļam aizbrauksim apskatīt Hūvera dambi -arkveidīgu betona aizsprostu, kas uzbūvēts Melnajā kanjonā uz Kolorādo upes. Tas atrodas uz robežas starp Arizonas un Nevadas štatiem. Tas tika būvēts Lielās depresijas laikā un prasīja vairāku simtu celtnieku dzīvības. Šobrīd tas tiek uzskatīts par vienu no septiņiem modernās ASV inženierijas brīnumiem – un apbrīnots pasaules līmenī. Iekārtosimies viesnīcā un dosimies vakara pastaigā pa pilsētu ar strūklaku šovu, nekad nebeidzamo ballīti un uzdzīvi.
21.aprīlis – Dosimies ceļā uz Nāves ieleju un ceļā apskatīsim sarkanās klintis – skaists pārgājiena maršruts netālu no Lasvegasas ar dažāda veida kaktusiem un citiem interesantiem augiem (ap 7 km pārgājiens), tad dosimies sagaidīt vakaru karstajos avotos jau tuvu Nāves ielejai, kas noslēpušies no tūristiem ļauj baudīt vakara ainavu pavisam neierastā vidē (avotā kā karstā vannā) un ainavā (klintis apkārt saulrietā iekrājos dažādās krāsās). Nakšņosim kempingā.
22.aprīlis – Nāves ielejā apskatāmas vairākas vietas ar īsiem pārgājieniem. Plūdi noskalo no kalniem minerālus, ūdenim izžūstot, veidojas plaši sāls lauki. Tādā vietā atrodas arī zemākais punkts ASV – 86 metrus zem jūras līmeņa. Nāves ieleja ir viena no pasaulē dziļākajām un tuksnešainākajām bezūdens ieplakām. Kalnu grēdās, kas ieskauj ieplaku, plūdu straumes izskalojušas tik daudz kanjonu, ka ne visus apskatīt. Tie ir interesanti, jo atklāj dažādas krāsas sienas, vienā kanjonā mijās sarkanais ar balto, otrā dažādi dzeltenie toņi, citur smilšu klintis veido veselu mākslinieka krāsu paleti. Vēl aizvien, kad atnāk negaisa lietus, kanjonos plūst ūdens straumes. Starp sāls laukiem un kalnu grēdām vēl pārsteidz masīvās, augstās smilšu kāpas, ko veidojuši stiprie vēji, miljoniem gadu plēšot pa graudiņam no smilšakmens sienām. Kāpas vēl aizvien turpina mainīties, tajā pašā laikā dodot augsni krūmiem un citiem augiem, kas zina kā izdzīvot arī lielā karstumā un sausumā. Pie šādas kāpas arī nakšņosim parka kempingā.
23.aprīlis – Dosimies tālākā braucienā uz lielajiem kokiem. Tas ir pārsteidzoši, kā dažu stundu brauciens maina ainavu. No tuksneša klajumiem līdz laukiem ar nepārredzamiem vīnogulājiem un apelsīnu un pistāciju koku laukiem. Nakšņosim motelī.
24.aprīlis – Pa Sierra Nevada kalnu ceļu ar serpentīniem un brīnišķīgiem skatiem brauksim augšā pie lielajām sekvojām, kas aug tikai šeit un ir šīs vietas lepnums. Tie ir vieni no augstākajiem kokiem pasaulē, to augstums var sasniegt turpat 100 metrus, diametrs – vairāk nekā 10 metrus. Sekvojas var pārdzīvot ugunsgrēkus un turpināt augt, tieši tāpēc šie koki var nodzīvot pat vairāk par trim tūkstošiem gadu. Izstaigāsim sekvojas audzes. Nakšņosim motelī.
25.aprīlis – Dosimies uz Losandželosu. Losandželosa ir milzīga – lielākā pilsēta Kalifornijā un otra lielākā ASV pēc Ņujorkas. Tās metropolē dzīvo 13 miljoni iedzīvotāju. Dosimies ar kuģīti okeānā vērot vaļus un delfīnus. Četru stundu brauciens pa okeānu ar mērķi nokļūt līdz vietai, kur tie barojas un spilgtākie iespaidi ir tad, kad apkārt peld un lēkā simtiem delfīnu, un tas viss pēcpusdienas saulītē ar plašiem skatiem pāri okeānam. Nakšņosim viesnīcā.
26.aprīlis – Losandželosā vēl ir daudz kas, ko apskatīt – pārgājiens līdz Holivudas zīmei, ļoti skaists ceļš okeāna piekrastē, izbrauksim, izstaigāsim un izbaudīsim.
27.aprīlis – no rīta jau dosimies uz lidostu, lai dotos mājās. Rīgā ielidojam 28.04.vakarā.
Lai pieteiktos vai uzzinātu vairāk, raksti Baibai: baiba@finalmente.lv vai zvani: 26624221
Ceļojums uz ASV nacionālajiem parkiem piedāvā neaizmirstamu piedzīvojumu, taču tas prasa iepriekšēju ceļojumu pieredzi un gatavību pielāgoties dažādiem apstākļiem. Dienās būs gari un ilgi pārbraucieni, bieži nakšņojot moteļos un reizēm arī teltīs. Ēdienu gatavosim paši, kā arī reizēm būs pieejami restorāni un veikali.
Pārgājieni un aktivitātes
Pārgājienu ilgums katru dienu būs no 2 līdz 4 stundām, aptuveni 5-10 km attālumā. Dažās dienās, piemēram, Lielā kanjona un Zionas nacionālajos parkos, būs iespēja veikt garākus pārgājienus, kas var ilgt līdz pat 10-12 stundām un iestiepties līdz pat 20 km. Bet tas pēc grupas spējām un iespējām.
Klimats un laikapstākļi
ASV nacionālie parki piedāvā mainīgu klimatu, tāpēc jābūt gataviem dažādiem laikapstākļiem, tostarp lietum, sniegam, karstumam un aukstumam. Klimats kopumā ir mērens, tomēr jāparedz piemērots apģērbs un aprīkojums.
Kultūra un drošība
Kultūra un tradīcijas šajā reģionā ir mums saprotamas un pazīstamas. Drošības un politiskā situācija ASV ir stabila un mierīga, nodrošinot drošu un patīkamu ceļojumu.
Izbaudiet šo piedzīvojumu, esot gataviem gan fiziskiem izaicinājumiem, gan dabas skaistumam, ko piedāvā ASV nacionālie parki.
Papildu informācija
Piesakies! - 3200